Matta Tillbehör Mustang 65-73 gummi mörkröd
- Information
-
Dessa är exakta kopior av ett originaltillbehör från Ford.Gjuten i rött gummi och har spikar på baksidan för att minska mattans glidning. Setet innehåller två frontmattor och två bakre mattor.Trim för cabriolet.Viktigt om lagring av gummimattaOm mattorna inte monteras in i bil direkt utan lagras måste mattan:-lagras plant som den ligger i bilen, den får absolut inte vikas.-lagras mörkt och kallt.Detta för att undvika sprickbildningar i mattorna som felaktig lagring kan orsaka. Tillverkaren godkänner inga reklamationer på spruckna mattor. Enhet: Sats - Relaterade produkter
- Möjliga alternativ
- Set består av
- Kvalitetsinformation
Kontrollerad kvalitet för hållbar och pålitlig prestanda
Vi importerar noggrant utvalda reservdelar med fokus på hög kvalité och bra passform från oberoende leverantörer som tillverkar våra produkter i många delar av världen.
Dessa leverantörer och fabriker måste skriva under vårt etik- och hållbarhetsåtagande. Genom nära samarbeten säkerställer vi att varje komponent uppfyller höga krav på hållbarhet, precision och prestanda.
• Noggrant utvalda leverantörer som garanterar att vårt etik- och hållbarhetsåtagande följs
• Effektiv logistik och pålitliga leveranser – Genom långsiktiga samarbeten med våra leverantörer säkerställer vi en kontinuerlig tillgång på produkter.
• Branschledande expertis och dedikerad kundsupport för att hjälpa dig hitta rätt produkt
Kontakta oss för mer information om våra produkter och valmöjligheter.
Importör: VP Autoparts AB, Industrivägen 7, 513 32 FRISTAD, Sverige Tel. 033-20 64 64,
e-post: productsafety@vp-autoparts.se- (ledig flik under kvalitetsinformation)






